Porady 4.08.2023
Biała szafa – 5 pomysłów na aranżację
Biała szafa to uniwersalny mebel, który dobrze prezentuje się w wielu odsłonach. Śmiało można zdecydować się na jej wybór, urządzając zarówno nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, jak i ciepłe, przytulne pokoje w klasycznym stylu. Biel pięknie rozjaśnia pomieszczenia, przez co małe wnętrza wydają się być większymi. Biała szafa przesuwna to doskonały wybór zarówno do przedpokoju czy sypialni, jak i bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń, takich jak salon lub jadalnia. Sprawdź jak wykorzystać potencjał białych szaf w aranżacji swojego mieszkania.
Biała szafa z połyskiem w nowoczesnych wnętrzach
Styl nowoczesny charakteryzuje minimalizm, prostota i oszczędność dodatków. Meble i sprzęty znajdujące się w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym powinny przede wszystkim charakteryzować się komfortem użytkowania i przydatnością. W tak urządzonych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się białe szafy na wymiar z połyskiem. Zajmując całą powierzchnię ściany lub też wpasowując się w niewygodny kąt, pięknie wypełniają przestrzeń, nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Zwłaszcza białe szafy z drzwiami uchylnymi, pozbawione zbędnych ozdobników, takich jak uchwyty lub listwy, będą tutaj strzałem w dziesiątkę.
[Sprawdź też : Szafy na wymiar]
Biała szafa w stylu angielskim
Tym co wyróżnia styl angielski na tle pozostałych stylów aranżacyjnych jest dyskretna elegancja, harmonia i przewaga barw o ciepłej tonacji. Wnętrza urządzone w stylu angielskim cechują się ładem i nastrojowością, a ich przytulność podkreśla mnogość miękkich tkanin i naturalnych kolorów. Styl angielski jest odmianą stylu klasycznego, dlatego w pokojach urządzony zgodnie z jego wytycznymi najlepiej sprawdzają się białe szafy na wymiar z frezowanymi drzwiami. W odróżnieniu od klasycznych szaf przesuwnych, białe szafy z drzwiami uchylnymi zdobione żłobieniami dobrze współgrają z elegancją angielskich wnętrz, zapewniając przy tym domownikom maksimum korzyści wynikających z posiadania szaf na wymiar.
[Sprawdź też: Konfigurator szaf]
Biała szafa z lustrem w romantycznym wydaniu
Urządzając mieszkanie, wyrażamy siebie, swój gust i swój charakter. Nierzadko zdarza się więc, zwłaszcza w przypadku pań, że aranżacja nabiera nieco romantycznego stylu, cechując się nastrojowością, ładem i ciepłem. Efekt ten potęguje wykorzystanie w aranżacji białej szafy z lustrem. Wstawiając ją do sypialni lub przedpokoju, można podkreślić kameralność mieszkania i jego intymną atmosferę. Podobnie jak w przypadku wnętrz urządzonych w stylu angielskim, również w pomieszczeniach, w których dominuje styl romantyczny warto jednak postawić na białe szafy z frezowanymi drzwiami. Ich niebanalny charakter będzie pięknie współgrał z ciepłem romantycznych pomieszczeń, wysuwając na pierwszy plan ich łagodność i subtelność.
Biała szafa w stylu skandynawskim
Biel jest jednym ze znaków rozpoznawczych pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim. Bezpretensjonalność, naturalność i prostota królują bowiem w skandynawskich wnętrzach, a trudno o bardziej ascetyczny, nieskomplikowany mebel niż biała szafa. Śmiało można wstawić ją zarówno do sypialni, jak i salonu, przedpokoju czy pokoju dziecięcego bez obaw o przaśny efekt. We wnętrzach w stylu skandynawskim dobrze prezentują się zarówno szafy uchylne, jak i przesuwne, z gładkimi lub frezowanymi frontami, z gałkami lub otwierane na docisk. Jedynym na co nie można sobie pozwolić, wybierając białą szafę w stylu skandynawskim, jest połyskliwość. Mieniące się fronty białych szaf zaburzają bowiem naturalność pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim i niepotrzebnie za bardzo przyciągają wzrok.
[Zobacz też: Aranżacja kuchni]
Biała szafa przesuwna w stylu glamour
Białe szafy z połyskiem doskonale sprawdzają się natomiast we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Wszystko co się świeci, mieni lub błyszczy znajduje tu bowiem zastosowanie, podkreślając charakter wnętrza. Urządzając mieszkanie w stylu glamour, warto więc postawić na białe szafy z połyskiem czy też białe szafy z lustrami, będąc spokojnym o atrakcyjność otrzymanego efektu.